Hakkında

Sosyal Sorumluluk

Mimar Sinan İmar Kültür ve Eğitim Vakfı

Mimar Sinan İmar Kültür ve Eğitim Vakfı, toplumun sosyo-ekonomik ve kültürel yükselişine hizmet etmek amacıyla 1996 tarihinde kurulmuş olup 2004 yılından itibaren faaliyetlerini İstanbul'un Sultanbeyli ilçesi Mimar Sinan Mahallesindeki hizmet binasında sürdürmektedir.
Vakfın hizmet binası altında kurulan AŞEVİ'nde Kaymakamlık, Belediye ve Muhtarlık bilgileriyle tespit edilen ihtiyaç sahibi yaklaşık 300 aileye her gün 1200 kişilik sıcak yemek verilmektedir. Ayrıca bölgedeki yüzlerce yoksul, yetim ve kimsesiz aileye erzak, yakacak, giysi ve kira yardımı yapılmaktadır.
Mimar Sinan İmar Kültür ve Eğitim Vakfı, İnan ailesinin yüksek himmet ve himayesiyle her yıl ihtiyaç sahibi yüzlerce lise ve yükseköğretim öğrencisine burs vermektedir.
Mimar Sinan İmar Kültür ve Eğitim Vakfı'nın önceleri "bağışa dayalı" olan gelir yapısı, İnan ailesinin gayrimenkul bağışlarıyla "malvarlığı gelirlerine dayalı" hale dönüştürülmüştür. Böylece finansal yapı kuvvetlendirilmiş ve hizmetlerin sürdürülebilir olması sağlanmıştır.

Menü
Sorularınız